Rynek Lotniczy – nowy portal ZDG TOR

Rynek Lotniczy – nowy portal ZDG TOR
Rynek Lotniczy to nowy, branżowy serwis informacyjny o charakterze biznesowym, który na początku lipca został uruchomiony przez Zespół Doradców Gospodarczych TOR. Zakres tematyczny portalu wykracza daleko poza funkcjonowanie przewozów lotniczych i koncentruje się wokół działalności aktywnych na polskim rynku przedsiębiorstw.
W ramach projektów realizowanych przez ZDG TOR tematyka lotnicza pojawia się już od wielu lat. W roku 2011 uruchomiony został portal Rynek Infrastruktury na łamach którego do dzisiaj publikowane są artykuły poświęcone rozwojowi infrastruktury lotniczej w Polsce i na świecie. Duże zainteresowanie tym działem leżało u podstaw podjęcia decyzji o powołaniu do życia Rynku Lotniczego.

– To już czwarty portal informacyjny w naszym portfolio. Rynek Kolejowy, Rynek Infrastruktury oraz Transport Publiczny udowodniły, że na polskim rynku wydawniczym jest miejsce na wyspecjalizowane portale branżowe stawiające na rzetelne dziennikarstwo – mówi Jakub Klimkiewicz, członek zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR (ZDG TOR).

Rynek Lotniczy został podzielony na cztery kategorie: infrastruktura i lotniska, pasażer i linie lotnicze, biznes i przemysł oraz prawo i polityka. W każdej z nich czytelnicy znajdą nie tylko najnowsze informacje, ale także rozmowy z przedsiębiorcami, zarządcami portów regionalnych, przedstawicielami najważniejszych instytucji lotniczych oraz politykami, czyli grupą ludzi mającą realny wpływ na kształt rynku lotniczego w Polsce. Publikowane będą także liczne komentarze i analizy pokazujące zmiany zachodzące na krajowym i europejskim rynku.

– Mam nadzieję, że Rynek Lotniczy podobnie jak nasze pozostałe portale, stanie się dla branży najważniejszym miejscem wymiany myśli i poglądów. Jestem przekonany, że tworzone przez zespół redakcyjny teksty szybko zyskają uznanie Czytelników i zachęcą ich do aktywnego udziału w dyskusjach na samym portalu jak i w mediach społecznościowych – zauważa Łukasz Malinowski, dyrektor zarządzający pionu mediów i redaktor naczelny wydawnictwa ZDG TOR.

W pierwszej połowie tego roku, wszystkie należące do ZDG TOR portale zostały odwiedzone przez niemal 2,8 mln użytkowników oraz odnotowały ponad 18,5 mln odsłon. Po uruchomieniu Rynku Lotniczego w ramach Wydawnictwa ZDG TOR będą funkcjonowały portale poświęcone wszystkim istotnym gałęziom transportu.

– W branży lotniczej podobnie jak w tych obsługiwanych przez nas od lat, widać ogromne zapotrzebowanie na miejsce, w którym przedsiębiorstwa będą mogły nie tylko zaprezentować swój punkt widzenia, ale też pokazać najnowsze produkty i rozwiązania. Obecność na łamach Rynku Lotniczego warto też będzie połączyć z aktywnością na organizowanym tym roku już po raz trzeci Forum Lotniczym – podkreśla Ewelina Sosnowska, dyrektor zarządzająca pionem wydawnictw i konferencji wydawnictwa ZDG TOR.

Zachęcamy do odwiedzania i czytania Rynku Lotniczego oraz śledzenia jego profili na Facebooku i Twiterze.


Link: www.rynek-lotniczy.pl
Data publikacji:
2017-07-20